موقعیت کنونی شما در خزان‌نیوز : صفحه اصلی » شرح خبر وضعیت طلاق توافقی در دادگاهای خانواده
وضعیت طلاق توافقی در دادگاهای خانواده

امروزه پیچ و خم راهروهای دادگاه های خانواده تراکم زوج هایی را نشان می دهد که بدلیل نداشتن سازگاری به دلایل مختلف از جمله وجود مشکلات اقتصادی و .... بدنبال جدایی هستند و به جای سازش و ادامه زندگی مشترک ، طلاق توافقی را انتخاب کرده اند.


طبق دسته بندی که قانون مدنی در نظر گرفته است طلاق توافقی از نوع طلاق خلع بائن محسوب می شود. طلاق بائن طلاقی است که مرد به هیچ عنوان نمی تواند به همسر خود رجوع داشته باشد و طلاق خلع که قسمتی از طلاق بائن است طلاقی است که زن بواسطه داشتن کراهت از شوهرش و برای جدا شدن از او باید تمام یا قسمتی از مهریه اش را به او ببخشد.


با استفاده از وکیل طلاق دپارتمان خانواده گروه وکلای ره جویان عدالت که سابقه نزدیک به  بیست و شش سال فعالیت درخشان دارند می توانید بدون نیاز به حضور زوجین در دادگاه و جلسات مختلف مشاوره و داوری طلاق توافقی خود را در کوتاهترین زمان ممکن بگیرید.

در طلاق توافقی زوجین باید بر سر همة امور زندگی از جمله ، مهریه ، نفقه ، اجرت المثل ، حضانت فرزندان و .... به توافق برسند.


در این مرحله زوجین با همراه داشتن مدارک خود به دادگاه می روند و با پر کردن دادخواست ، آن را به دادگاه ارائه کرده و دادگاه پس از بررسی دادخواست آنها و بررسی نظر مشاوران و داوران گواهی عدم امکان سازش را صادر می کند.


شرایط مطالبه مهریه :
مهریه همواره پشتوانه ای مهم برای یک زن حساب می شود. باید توجه کرد که در طلاق توافقی زوجین بر سر مهریه با هم توافق می کنند و رای دادگاه نیز کاملا براساس توافق آنها صادر می شود.


در طلاق توافقی با توجه به اینکه طلاق خلع است زن باید قسمتی از مهریه یا کل آن را با توجه به توافق طرفین بذل کند و نحوه پرداخت مابقی مهریه نیز با توجه به توافق طرفین معین می شود.